سنگ درمانی

خواص سنگ کریزوپریس Chrysoprase

خواص سنگ کریزوپریس Chrysoprase

خواص  سنگ کریزوپریس Chrysoprase چیست ؟

 • “کریزوپریس” گونه ای عقیق با رنگ سبز کدر است. سبز رنگی اغلب سنگها به دلیل وجود کروم یا وانادیوم است اما رنگ بندی زیبای کریزوپریس، به دلیل وجود نیکل در آن است و اگر در معرض نور شدید خورشید قرار بگیرد، رنگش را از دست می دهد. نام کریزوپریس از کلمه یونانی “کریسوس” به معنی طلا و “پارسون” به معنی شکوفه گرفته شده است؛ که به دلیل وجود قطرات طلایی است که به نظر می رسد در این سنگ وجود دارد.

 • یونانیان باستان، رومی ها و مصریها از کریزوپریس در جواهر سازی و دیگر کارهای زینتی استفاده می کردند و به دلیل رنگ سبز نیمه ماتش با یشم سبز سلطنتی اشتباه گرفته می شود.

 • کریزوپریس ساختار کریستالی میکروسکوپی دارد به این معنا که کریستالهای آن به قدری کوچکند که با تلسکوپهای معمول قابل تشخیص نیستند. این ویژگی آن را از کریستال کوارتز، آمیتیست، سیترین و دیگر انواع کوارتز کریستالی شده متمایز می کند چرا که این سنگها شفاف هستند و کریستالهای قابل تشخیص شش گوشه دارند.
  دیگر انواع کوارتز دارای ساختار کریستالی میکروسکوپی شامل عقیق، کارنلیان و اونیکس است. کریزوپریس بر خلاف انواع مات خانواده کوارتزها، صرفنظر از طرحی که تراش داده می شود، جذاب است.

 • کریزوپریس خودآگاه را بیدار می کند. ارتعاشات آن خاصیت آرام بخش دارد. قدرتهایی نظیر دور کردن طمع، خودخواهی و بی دقتی دارد. تخیل را به کار می اندازد و کج خلقی و دردهای نقرس را درمان می کند. شادی، تهور، احتیاط، سازگاری، تطبیق پذیری، عمل، پیشرفت و ماجراجویی را در فرد به وجود می آورد. فرد را از خوابهای شیطانی و اهریمنی محافظت می کند و باعث موفقیت در سرمایه گذاری جدید می شود.

 • کریزوپریس در مصارف جواهر سازی باید تنها با نقره کار شود و اگر به شکل قلب تراشیده شود، قدرت بیشتری دارد.

 • در افسانه های رومانیایی آمده است که دارنده این سنگ قادر به درک زبان سوسمارها بوده است.

 • نیروهای شفادهی کریزوپریس شامل تقویت چشمها، کمک به انعقاد خون در مواقع خونریزی و تسکین درد روماتیسم می شود.
  بهبود هر گونه زخمی را تسریع می کند اما نباید در تماس با بدن قرار گیرد، بلکه باید روی قسمت آسیب دیده نگه داشته شود. شب هنگام یک تکه کریزوپریس را کنار تخت خود نگه دارید تا هر گونه زخمی را ترمیم کند.

 • اگر کریزوپریس برای شفادهی استفاده می شود باید به مدت طولانی همراه شخص باشد. همچنین باید قبل از استفاده به مدت کوتاهی با آب شستشو داده شود و حداقل هر دو هفته یکبار به مدت یک شب، در کنار کریستال کوارتز شارژ شود.

 • از آنجا که کریزوپریس، سنگ جادویی یونان باستان بوده است، آنرا در فضای باز و زیر نور ماه هلالی شکل قرار می دادند تا شارژ شود و برای اطمینان یافتن از سلامت کامل و ازدواجی موفق، این سنگ را همراه خود داشتند.

 • برای رونق کار و زندگی، کریزوپریس را همراه خود داشته باشید. این سنگ شما را در برابر افکار منفی دیگران محافظت می کند. تکه ای از آن را در نزدیکی در ورودی خانه خود قرار دهید تا تمامی خانه را از ورود افکار منفی تمامی کسانی که وارد می شوند، محافظت کند.

 • این سنگ را روی میز یا محل کار خود قرار دهید تا افکار الهام بخش و ابتکاری به ذهن شما برسد.

 • همیشه یک تکه کریزوپریس را به همراه خود داشته باشید تا پول را به سوی خود جذب کنید.

 • کریزوپریس سنگ مهمی برای متولدین برج سرطان است، چرا که بین خودآگاه و ناخودآگاه آنان تعادل برقرار می کند.

 • کریزوپریس چاکرای چهارم یا چاکرای قلب را باز، فعال و تقویت می کند.

 • بیشتر افرادی که شیفته این سنگ می شوند، شجاعت لازم را دارند اما گاهی به دلیل مشکلات زیاد وجود آنرا حس نمی کنند؛ کریزوپریس به این افراد کمک میکند تا نیرو و شجاعت خود را بشناسند و سپس عاقلانه از آن استفاده کنند.

 • مدیتیشن با این سنگ یا همراه داشتن آن، ارتباط عمیق قلبی با مادرزمین فراهم می کند. عده ای این سنگ را برای ظهور نعمت، هماهنگی و رضایت در زندگیشان به همراه دارند.

نحوه استفاده از سنگ کریزوپراز

برای اینکه به عمیق ترین سطح ارتباط با کریزوپرازبرسید توصیه می کنیم که برنامه کریستال ایجاد کنید. می توانید به روش های مختلف از مفهوم کریزوپرزاستفاده کنید مثل پوشیدن، حمل کردن و قرار دادن آن در محیط. این ابزارهای انرژی یادآورهایی هستند تا شما هدف تان را در جنبه های مختلف زندگی دخیل کنید.

 • پوشیدن

پوشیدن جواهرات کریستال کریزوپرز برای ارتباط با انرژی شفابخش این سنگ بسیار عالی است. مخصوصاً وقتی که به عنوان گردنبند استفاده می کنید و سنگ روی سینه تان قرار می گیرد و به چاکرای قلب نزدیک می شود.

 • حمل کردن

نگه داشتن و حمل کردن هم راه دیگری برای استفاده از قدرت های این سنگ است. وقتی به اثرات آرامبخش این سنگ شفابخش نیاز دارید سنگ را در دست تان نگه دارید تا به باز کردن قلب تان کمک کند.

 • قرار دادن

کریستال کریزوپراز را در فضایی که می خواهید آرامش ایجاد شود قرار دهید. می تواند اتاق خواب یا محل مقدس تان باشد. وقتی بهترین فضا را پیدا کردید اثرات آرامبخش سنگ را در محیط احساس خواهید کرد.

وقتی از کریستال کریزوپرزبرای باز کردن عشق قلب تان استفاده می کنید، این جمله تأکیدی را بکار برید: قلب من به سمت عشق باز است و من خوش بینی و عشق را به زندگی ام دعوت می کنم.

افزایش شفابخشی مفهوم سنگ کریزوپراز
با انرژی تسکین دهنده آرام آن و ارتباطش با چاکرای قلب، مفهوم کریستال کریزوپرز یک سنگ همه کاره است که می تواند برای از بین بردن احساسات مسموم از روح و جسم استفاده شود.

برای اینکه از آمدن عشق جدید در زندگی تان حمایت کنید، با قرار دادن سنگ های کریزوپراز و کوارتز صورتی روی قفسه سینه تان چاکرای قلب را فعال کنید.
هنگام کار با سنگ کریزوپراز، برای تمرکز و شفافیت بیش تر، کوارتز شفاف را روی سر و کوارتز دودی را در زیر پاهای تان برای تثبیت بیش تر، قرار دهید.

 

خصوصیات شفابخش سنگ کریزوپراز

دقیقاً مثل تمرین یوگا، مفهوم کریستال کریزوپرازهم کلا راجع به همسویی و انطباق است و برای موفقیت در روتین روزانه تان ضروری ست. روی چاکرای قلب تمرکز کنید و انرژی عشقی را که از آن به کل کائنات جاری می شود را احساس کنید.

یک حرکت شفابخش که به حفظ تعادل درونی تان کمک می کند این است که روی تشک یوگا در فضای شفابخش و آرام و بدون آشفتگی دراز بکشید. اتاق را با اسماج مریم گلی پاکسازی کنید و بعد شمعی روشن را کنار سنگ قرار دهید. همین جزئیات کوچک فضا را برای شفابخشی آماده می کند. سنگ را در دست تان نگه دارید و جریان انرژی مثبتی را که در سراسر چاکراهای تان جاری می شود را تصور کنید که همگی تلاش می کنند تا تعادل را در نیمه راست و چپ بدن تان ایجاد کنند.

بخاطر ارتباطش با آب های حیات بخش سیاره، کریزوپراز و کاربردهای آن برای انرژی زایی آب فوق العاده هستند. حمام کردن با شمع های روشن و به همراه سنگ کریزوپرازبرای رهایی از استرس کمک زیادی می کند ولی قرار دادن سنگ کریزوپرزدرون آب، اثرات درمانی آب را بالا می برد. وقتی در وان دراز کشیده اید، سنگ را روی قفسه سینه تان بگذارید و به نیت تان (تقویت معجزه ها در زندگی تان، رشد درونی مثبت یا بخشیدن) فکر کنید.

 

تاریخ و افسانه سنگ کریزوپراز

کریزوپراز، نسخه ی آرامبخشِ خانوادده کلسدونی ها است. سنگ کریزوپراز موردعلاقه ی اسکندر مقدونی بوده به طوری که در طول سلطه جهانی به قدرت های این سنگ پناه می برده است.

در زمان های قدیم تنها منبع این نوع سنگ از کوارتز کمیابی در جنوب غربی لهستان که به سیلزیای پایین معروف است وجود داشته است. کریزوپرازدر قرن 18 توسط پادشاه پروسیا، فردریک دوم بود که وارد هنر های تزئینی شد.

مفهوم سنگ کریزوپراز

در این دنیای گسترده و مرموز جهان هستی، کریستال کریزوپراز بخشی از نوع سنگ های سبزآبی در سلطنت کانی هاست. همیشه در بین حفظ جان خود و رهایی از دست کینه ها، مرزی وجود دارد و خصوصیات شفابخش کریزوپرز برای حمایت از این تعادل احساسی فوق العاده عمل می کند.

بخشیدن و فراموشی یا از کار انداختن! بینش سنگ کریزوپراز همین است و چاکرای قلب را فعال کرده و شما را به روی بخشایش می گشاید. این سنگ جادویی یادمان می آورد که رهایی از دست این احساسات مسموم چه حس خوبی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *